Skocz do zawartości

Gaz pieprzowy

18 odpowiedzi na ten temat

#1 TeDe

Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 13 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 16:04

Jak oceniacie skuteczność gazu pieprzowego w samoobronie? Czy zalecacie kupowanie gazu studentowi (imprezy, nocne chodzenie itd)? Ile powinienem wydać na taki spray? Może coś od razu polecicie? Zastanawiam się nad skutecznością tego typu środków.

#0 Doradca

#2 kool shen

Zaawansowany

• Moderators
  • 310 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 16:56

Daruj sobie.

#3 TeDe

Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 13 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 20:17

Zobacz postkool shen, o 10 sierpień 2012 - 16:56 , powiedział:

Daruj sobie.
Dlaczego? Szybki prysk w stronę twarzy i mam wystarczającą ilość czasu na ucieczkę. Brzmi to całkiem sensownie jak na moje. Możesz mi wytłumaczyć co jest nie tak w gazie pieprzowym?

#4 kool shen

Zaawansowany

• Moderators
  • 310 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 20:39

Słabe stęrezenie i jeszcze nakichasz się jeszcze.

#5 TeDe

Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 13 postów

Napisany 14 sierpień 2012 - 14:36

Zobacz postkool shen, o 10 sierpień 2012 - 20:39 , powiedział:

Słabe stęrezenie i jeszcze nakichasz się jeszcze.
A gaz paraliżujący? Jest coś takiego? Nie ukrywam, że z takim gadżetem czułbym się zdecydowanie bezpieczniej.

#6 kool shen

Zaawansowany

• Moderators
  • 310 postów

Napisany 14 sierpień 2012 - 17:40

Dobre jak kupisz porządne.

#7 Marceli

Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 17 postów

Napisany 14 sierpień 2012 - 17:53

Cześć
Trochę już przeżyłem i miałem różne przypadki na ulicy. Kupiłem gaz pieprzowy po tym jak zostałem napadnięty w centrum miasta w środku dnia. Oczywiście nikt nic nie widział. Od tego momentu nie ruszam się bez gazu pieprzowego. Kosztował mnie ~40 złotych a czuję się o wiele pewniej. Na razie nie miałem okazji wypróbować, ale na koledze testerze wyszło znakomicie. Gaz jest mały, poręczny i można go zabrać wszędzie. Kolega przez dłuższy czas miał problemy z orientacją w terenie, także mamy wystarczającą ilość czasu na ucieczkę.

Kupiłem gaz pieprzowy policyjny:
http://www.militaria...763.xml?cat=122

#8 kool shen

Zaawansowany

• Moderators
  • 310 postów

Napisany 14 sierpień 2012 - 20:28

Za 15 -20 zl idzie kupić paraliżujący na targowisku który działa lepiej.

#9 Marceli

Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 17 postów

Napisany 22 sierpień 2012 - 13:51

Zobacz postkool shen, o 14 sierpień 2012 - 20:28 , powiedział:

Za 15 -20 zl idzie kupić paraliżujący na targowisku który działa lepiej.
Cześć
A czy takie gazy paraliżujące są legalne? Mogę ich używać bez żadnych konsekwencji prawnych?

#10 kool shen

Zaawansowany

• Moderators
  • 310 postów

Napisany 22 sierpień 2012 - 19:19

Są nielegalne.

#11 zień

Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 26 postów

Napisany 21 wrzesień 2012 - 19:23

Według mnie taki gaz pieprzowy to świetna sprawa. Zawsze warto mieć go przy sobie ponieważ nigdy nie jesteśmy pewni czy nie spotka nas jakaś niebezpieczna sytuacja - na przykład gdy musimy się wybrać na spacer w nocy.
Odpowiadając na Twoje pytanie gdzie kupić taki gaz obronny w tym sklepie mają całkiem spory wybór - centrum-broni.pl. Osobiście polecam sabre.

#12 Attack

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Waga:80
  • LokalizacjaToruń
  • Wzrost:186

Napisany 25 wrzesień 2012 - 14:38

zień i po co ta ukryta reklama? Myślisz, że jesteśmy tacy głupi? Dzięki Tobie mam uraz do centrum-broni.pl i nie zamierzam w przyszłości korzystać z waszych usług.

#13 Petrick

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 01:03

Czy taki gaz pieprzowy mozna nosic w miejsach publicznych i na przyklad wnosic je pod ubraniem na imprezy masowe?

#14 Eclipse

Zaawansowany

• Moderators
  • 603 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 20:37

Zobacz postAttack, o 25 wrzesień 2012 - 14:38 , powiedział:

zień i po co ta ukryta reklama? Myślisz, że jesteśmy tacy głupi? Dzięki Tobie mam uraz do centrum-broni.pl i nie zamierzam w przyszłości korzystać z waszych usług.

Attack jezeli mozna zapytac to o co chodzi z tym urazem.
Sam mialem zamiar cos u nich kupic ale po przeczytaniu twojej wypowiedzi wypadaloby sie zastanowic i dowiedziec o co chodzi z centrum-broni.pl
Pozdrawiam E.

#15 Dawid

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 21:25

o nic nie chodzi, zień wkleił tylko link w tekst ale nie rozumiem co w tym złego?

#16 Attack

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisany 02 luty 2013 - 12:45

Zobacz postDawid, o 21 styczeń 2013 - 21:25 , powiedział:

o nic nie chodzi, zień wkleił tylko link w tekst ale nie rozumiem co w tym złego?
Zakamuflowana, chamska, ukryta reklama pod tekstem służąca głównie pozycjonowaniu kosztem tego forum.

#17 Danabolek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Waga:130
  • LokalizacjaInternet
  • Wzrost:187

Napisany 27 lipiec 2013 - 00:54

Polecam Sabre Nie ma bolka co po tym wstanie poprostu jest totalne i brutalne KO i pokłony do allaha( w różnej formie i niezrozumiałe zawodzenia) to samo tyczy się gazów

Fox Labs

Police Magnum

Jeżeli nie jesteś fajtłapą i masz wprawne oko bierz z dyszą strumień (bo możesz dokładnie punktować kolesi najbardziej agresywnych nie załatwiając przy okazji kilku kolegów ,panienek i całej imprezy !!! Jak nie zależy ci na otoczeniu bierz stożek mgły !!!

Odradzam gazy na bazie CS , CN -Sprawdzają się tylko w broni gazowej !!!
W starciu bardzo łatwo zgazować siebie (nie są w żelu ) pozatym w tych gazach trzeba celować w klatkę bo opary jak wiesz unoszą się do góry!! Pozatym czasami nie działają na pijanych i alkocholików !!!

Pozatym daruj sobie wszystko co pisze gaz dla policji- Dlaczego ? Dam przykład gazów amerykańskich bo takich uzywam - poprostu są słabsze od rynku cywilnego -Bo policja nie może pozwolić sobie na pozwy !!! Ma przeciwnika tylko tymczasowo obezwładnić .(muszą podjąć z nim różne czynności itd, itp )
Wejdż na stronę sabru czy fox labs i police magnum (nazwa firmy )porównaj parametry gazów na rynek cywilny i resortowy !!!!
I uwaga wymiatacz
Frontiersman Bear Attack Deterrent-od Sabre
Załączony obraz: 75216130_sabre-gaz-na-niedzwiedzie-frontiersman-bear-attack-deterrent_0_240x320_FFFFFF_pad_0.jpg

Pozdrawiam Danabolek

Ps.Mogłem wrzucić mocniejsze filmiki ale po co !!
Dodany obrazek

#18 Attack

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisany 27 lipiec 2013 - 19:25

Danabolek skąd takie obeznanie w gazach pieprzowych?;) Z tym gazem policyjnym ciekawa historia, na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że takie właśnie są najlepsze- najbardziej skuteczne.

#19 Danabolek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Waga:130
  • LokalizacjaInternet
  • Wzrost:187

Napisany 27 lipiec 2013 - 21:04

No ja tak tez myslałem :ph34r: - ale pewnego czasu postanowiłem zagłębić się w temat (byłem zmuszony ) I Wszystko wyszło ! :D
Ja też tak na początku byłem podniecony ( naście lat temu ) hasłem gaz dla policji a tu okazuje się że są lepsze i z tych samych firm na rynek cywilny !!! Miałem tutaj się rozpisywać na temat działania stężenia , SHU itd poczym poznać- lepszy gorszy- barwniki te sprawy !!! Ale no sens Ogólnie te 3 firmy rządzą w temacie gazów -zawsze działają (podwarunkiem że nie zakupicie samego barwnika ) -a były takie przypadki :D
Dodany obrazek

1 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych użytkowników